Metal Gear Hideout

 8.3.2021


Informace

  • Počet článků: 42
  • Celkem přečtení: 98417

Události, reportáže, teorie, zajímavosti - to vše najdete v sekci Články. Máte-li zájem podílet se na psaní článků, pošlete nám e-mail, prosím.


Mějte na vědomí, že můžete jakýmkoli způsobem pomoci tomuto webu a obohatit tak Metal Gear komunitu.

Co ma spolocne mgs4 a Biblia?

Počet přečtení: 2063
Kategorie: Teorie [ seznam kategorií ]

Redaktor (Liquidus)

Napadla mě jistá teorie, která spojuje Metal Gear Solid s biblí. Je to opravdu zajímavé a na povrch vyvstává jedna obrovská otázka...

Určitě jste si všichni všimli, že v E3 traileru na MGS4 Ocelot říká: "It was you who killed abel and was cast out by Eve". Možná je to jen prázdná fráze, ale podle mně to má hlubší význam. Věta v překladě znamená: "To ty ten, kdo zabil Abela a byl vyhnán Evou". Je to jasný odkaz na Bibli. Pokud Snake zabil Abela, tak Snake symbolizuje Kaina neboli druhého syna Adama a Evy. To znamená, že Abel byl Liquid Snake. Ten zemřel, teď existuje pouze Liquid Ocelot. To je jasné. Ale co znamená to, že byl Snake vyhnán Evou??? Kdo je Eva? Adam by měl být jejich otec, tedy Big Boss, ale Eva? Možná je to Eva z MGS3, ale to by nedávalo moc velký smysl. Dále je tu možnost, že Adam je ADAM=Adamska=Ocelot. Podle Bible meli Adam a Eva ještě třetího syna Setha(to odpovídá na Soliduse Snaka) a ten měl taky syna Erona, což v překladu znamený Zatracený(což symbolizuje Raidena). Zdá se vám to příliš náhodné??? Hideo je genius, důkazem je to, že dokázal pospojovat i kousky Bible do světa MGS.

Anketa

Jste spokojeni s délkou MGS: Ground Zeroes?

Celkem 21695 hlasů | Staré ankety


Přispějte prosím na webhosting!


Informace a další formy podpory


Přidejte si nás na Facebooku

Hideout na Facebooku
Design by Fineway Studios | HTML & CSS by RaĎim | PHP by snakeeater
Copyright 2004-2007 Metal Gear Hideout