Metal Gear Hideout

 8.3.2021


Informace

  • Počet článků: 42
  • Celkem přečtení: 98420

Události, reportáže, teorie, zajímavosti - to vše najdete v sekci Články. Máte-li zájem podílet se na psaní článků, pošlete nám e-mail, prosím.


Mějte na vědomí, že můžete jakýmkoli způsobem pomoci tomuto webu a obohatit tak Metal Gear komunitu.

Big Boss v MGS4

Počet přečtení: 2154
Kategorie: Teorie [ seznam kategorií ]

Administrátor (snakeeater)

Následující článek je od Kristiana Kubeše (Gray-Fox) a hlavně od Tomáše Pavlaty (Solid Snake). Děkujeme.
Jakou roli sehraje v MGS4 Big Boss? Vstane opět z mrtvých a bude Snakův spojenec? Nebo to bude pouze mrtvola? To ví jen sám Hideo Kojima.
Já jsem se rozhodl sepsat pár teorií a trochu si zaspekulovat.

Prakticky ihned po vydání MGS3 se vyrojily první informace o MGS4 a společně s nimi i první artworkový plakát od Yojiho Shinkawy. Nutno podotknout, že tento plakát byl nakreslen ještě dříve, než se vůbec začalo pořádně pracovat na příběhu MGS4, což dokazuje na tomto plakátu Raiden, který není kyborgem. 1.jpgNa obrázku můžeme vidět pravděpodobně i Big Bosse (druhá postava z leva) - má pásku přes oko, na stejném oku jako Big Boss. Tato postava ale na obrázku není oblečená, tím pádem se zvyšuje šance na to, že Big Boss bude jen mrtvola a snižuje se šance, že ho uvidíme živého. Co se dá taky čekat, když bylo jeho tělo spáleno na uhel...
Přesto všechno jsem pro vás zhotovil pár teorií:

1. Big Boss nějak ožije a setká se se Solid Snakem. Ten mu řekne, co vše se stalo v době jeho nepřítomnosti atd. Big Boss se rozhodne Snakovi pomoci. Otacon Big Bossovi vyrobí nějáký speciální oblek jako má Snake a dá mu kybernetické oko - mnohem lepší než obyčejné lidské oko.

2. Big Boss bude oživen Patrioty. Pomocí nějakého přístroje v něm opět probudí sílu, čímž nad ním zárověň získají naprosto kontrolu a začnou ho používat ve válce.

3. Big Boss bude prostě mrtvý a bude se o něm pouze hovořit. Možná budeme svědky i nějakých flashbacků ze vzpomínek Evy apod.

4. Big Bossova mrtvola bude mít velikou hodnotu a bude se o ni válčit.

5. Big Boss bude oživen Patrioty, bude mu navrácena síla, ale vzpeře se a uteče. Poté se někde setká se Snakem a bude s ním naposledy bojovat na život a na smrt. Podobně jako Gray Fox, který vstal z mrtvých za stejným účelem.

6. Bude stejně jako ve verzi 5 oživen Patrioty, ale nebude se Snakem bojovat. Rozhodne se mu pomoci, ale vzhledem ke své fyzické kondici mu nebude moci pomoci, proto bude Snakeovi radit přes vysílačku. Stane se Snakovým rádcem a učitelem jako byla pro Big Bosse The Boss.

7. Když Solid Snake zabil Big Bosse v Zanzibaru, považoval ho za zlého člověka s touhou zničit svět. Od Evy se ale dozví, že to byl dobrý člověk. My díky Portable Ops víme, že Big Boss pravděpodobně nikdy nebyl zlý, byl pouze nepochopený. Nepochopený světem, nepochopený svým vlastním klonem. Je možné, že v průběhu MGS4 začně Solid Snake Big Bosse konečně chápat a začne sdílet jeho idee. Poté zjistíme, že Solid Snake je nejdokonalejším klonem, že je vpodstatě stoprocentní Big Boss. Chci tím říct, že ze Solida Snaka se v průběhu hry začně stávat Big Boss a v takové formě se objeví v MGS4. Zdá se vám to ujeté? Opravdu? Ano, je to ujeté. Jinak by to přece nebyl Metal Gear Solid.

Tak to myslíte? Která teorie se vám zamlouvá nejvíc? Máte vlastní? Dejte nám vědet, buď na e-mailu nebo na fóru. Toť vše.

Autor: Kristian Kubeš (Gray-Fox), Tomáš Pavlata (Solid Snake)

Anketa

Jste spokojeni s délkou MGS: Ground Zeroes?

Celkem 21695 hlasů | Staré ankety


Přispějte prosím na webhosting!


Informace a další formy podpory


Přidejte si nás na Facebooku

Hideout na Facebooku
Design by Fineway Studios | HTML & CSS by RaĎim | PHP by snakeeater
Copyright 2004-2007 Metal Gear Hideout