Metal Gear Hideout

 7.2.2023


Informace

  • Počet článků: 42
  • Celkem přečtení: 112333

Události, reportáže, teorie, zajímavosti - to vše najdete v sekci Články. Máte-li zájem podílet se na psaní článků, pošlete nám e-mail, prosím.


Mějte na vědomí, že můžete jakýmkoli způsobem pomoci tomuto webu a obohatit tak Metal Gear komunitu.

Recenze In the Darkness of Shadow Mosses

Počet přečtení: 2635
Kategorie: Češtiny [ seznam kategorií ]

Administrátor (snakeeater)

Nastasha Romanenko se po lživém vyjádření vlády USA o událostech na Shadow Moses rozhodla seznámit širokou veřejnost s tím, co se tam skutečně stalo. Napsala knihu "In the Darkness of Shadow Moses: Nezveřejněná pravda", ve které popisuje příběh Solida Snaka, který zachránil svět před jadernou katastrofou. Tato kniha byla vládou ihned označena za kontroverzní a za plnou nesmyslů. Přesto ale kniha sklidila velký úspěch a její recenze se objevila dokonce i v novinách "The New york Mirror". V tomto článku najdete překlad této recenze.

"In the Darkness of Shadow Moses: Nezveřejněná pravda"


Autor: Nastasha Romanenko
Autor recenze: George Franklin


Některé skutečnosti ne tak dávné americké minulosti do dnešního dne rozvášňují naši fantazii. Názvy jako Grassy Knoll nebo Roswell se vyslovují s nevolí, která je typická pro křesťanskou krajinu. A teď se k nim přidává i skutečný příběh Nastashy Romanenko. Shadow Moses - nukleární pohroma, která se stala před dvěma lety. Oficiální fakty hovoří o tom, že okupace atomové odzbrojovací základny na osamoceném ostrově FOX na Aljašce byla dílem radikální pravicové skupiny. Jejich požadované výkupné (propuštění členů jejich skupiny z vládních zařízení) nebylo nikdy splněno. Celý incident byl rychle vyřešený speciální zásahovou jednotkou - blbost, tvrdí autorka. Romanenko tvrdí, že se na všem podílela jako poradkyně pro NEST (nukleární pohotovostní pátrací tým) a o tomto oficiálním vyjádření tvrdí, že je vymyšlené a že je vše dokonale vykonstruovaná lež vlády.


Podle autorky nebyl ostrov Shadow Moses nic jiného než testovací středisko U.S. armády pro přísně tajnou zbraň známou jako Metal Gear Rex - dvojnohý atomový tank. Co se týká obsazení základny, Romanenko tvrdí, že to byla práce tajné stínové skupiny armády U.S. s názvem FOXHOUND, která rozpoutala ozbrojenou revoluci a získala Rexe.


Vláda reagovala tak, že poslala na Shadow Moses bývalého člena FOXHOUNDu známého pouze pod kódovým jménem "Solid Snake". Při jeho infiltraci mu byl podporou dálkový tým skládájící se z velitele Campbella, vedoucí lékařského týmu Naomi, radarové a elektronické expertky Mei Ling (teenager) a samotné autorky. Na ostrově se Snake spojil s tvůrcem Metal Gearu jménem Otacon, aby ho mohli společně zničit.


Mezi další nezapomenutelné postavy, které v knize vystupují, patří další člen FOXHOUND komanda - revolverový virtuóz přezdívaný "Shalashaska" nebo "Revolver Ocelot". Jedním z nejkontroverznějších faktů knihy je zmínka o spolupráci neslavně proslulého ruského velitele Gurlukoviche. Romanenko v knize popisuje vysoce trénovanou tisícovou armádu s nukleární výbavou, která operuje na amerických hranicích. Ještě větší konspirační teorií je domněnka, že celá aféra byla dopředu naplánovaná jistými skupinkami ve vládě U.S. Armáda a federální úřad se nechali slyšet, že celá kniha je sprostý podvod plný nesmyslů. Avšak vzhledem k počtu svědků, kteří autorku každodenně podporují na internetových fórech, má kniha určitou váhu. "In the Darkness of Shadow Moses: Nezveřejněná pravda" je strhující čtení pro běžné i náročné čtenáře a slibuje zapojení čtenáře do debaty o skutečné pravdě, na kterou si možná počkáme ještě několik let.
Vyňato z literární recenze "Vše shrnuto" z novin The New York Mirror

Překlad by Liquidus

Anketa

Jste spokojeni s délkou MGS: Ground Zeroes?

Celkem 27019 hlasů | Staré ankety


Přispějte prosím na webhosting!


Informace a další formy podpory


Přidejte si nás na Facebooku

Hideout na Facebooku
Design by Fineway Studios | HTML & CSS by RaĎim | PHP by snakeeater
Copyright 2004-2007 Metal Gear Hideout