Metal Gear Hideout

 7.2.2023


Informace

  • Počet článků: 42
  • Celkem přečtení: 112330

Události, reportáže, teorie, zajímavosti - to vše najdete v sekci Články. Máte-li zájem podílet se na psaní článků, pošlete nám e-mail, prosím.


Mějte na vědomí, že můžete jakýmkoli způsobem pomoci tomuto webu a obohatit tak Metal Gear komunitu.

MGS1 - problémy s PC verzí

Počet přečtení: 2902
Kategorie: MGS1 [ seznam kategorií ]

Administrátor (snakeeater)

Na konverzi MGS1 pro PC se podílelo pouze pár programátorů a je to bohužel velice očividné. Většina hráčů narazí na nějaký problém a neví si rady, jak ho řešit. Podařilo se mi nashromáždit informace o těchto problémech a zároveň na ně najít řešení. Nevíte-li si rady, můžete se kdykoli obrátit na tento článek.

8.jpg

Problémy s grafikou

MGS1 je už velice stará hra. Důkazem je fakt, že používá zastaralou paletu barev, kterou dnešní grafické karty bohužel nepodporují, respektive nemají stoprocentní zpětnou kompatibilitu. Z tohoto důvodu se nemusí podařit hru spustit přes hardwarovou akceleraci. Řešení je jediné - musíte hru spustit přes softwarovou akceleraci. Jděte tedy v menu hry do "Options", zvolte pokročilé nastavení "Advanced" a zvolte softwarovou akceleraci.

Problémy s videosekvencemi

Některým hráčům se nepřehrávají správně některé cut-scény, obzvláště videosekvence, které v sobě obsahují reálné záběry. Světe div se, ale pro vyřešení tohoto problému stačí nainstalovat nové kodeky.


7.jpg

Zaseknuté dveře

Po vložení všechy tří PAL karet do laptopů se vpustí do místnosti jedovatý plyn. Normálně stačí zavolat Otaconovi, který vám otevře dveře. V PC verzi se ale někdy stane, že se dveře prostě neotevřou. Řešení jsou dvě:6.jpg1. Nainstalujte hru na jiný počítač a překopírujte do něj svůj save(najde ho ve slozce "SavedGames"). Jelikož se tento problém vyskytuje jen na některých počítačích, měly by se vám dveře po nahrátí hry otevřít. Stačí vyjít z místnosti do další lokace, uložit si hru a překopírovat save zpět do svého počítače.

2. Tohle řešení je mnohem jednodušší a praktičtější. Klikněte pravým tlačítkem myši na spouštěcí soubor "mgsi.exe" a zvolte "Vlastnosti". Zvolte záložku "Kompatibilita" a zaškrtněte možnost "Tento program spustit v režimu kompatibility pro: Windows 98 / Windows Me". Viz. obrázek.

Anketa

Jste spokojeni s délkou MGS: Ground Zeroes?

Celkem 27019 hlasů | Staré ankety


Přispějte prosím na webhosting!


Informace a další formy podpory


Přidejte si nás na Facebooku

Hideout na Facebooku
Design by Fineway Studios | HTML & CSS by RaĎim | PHP by snakeeater
Copyright 2004-2007 Metal Gear Hideout