Metal Gear Hideout

 7.2.2023

Informace

 • Premiéra:12.6.2008
 • Výrobce: Kojima Productions
 • Vydavatel: Konami
 • Typ hry: Stealth Action
 • Platforma: Exkluzivně PS3
 • Technologie: 3D grafika
 • Jazykové mutace: EN, JPN
 • Oficiální web: klikni zde
 •    

Metal Gear Solid 4


Hlášky

 • Johnny: Drop your weapon!
 • Snake: You haven't even taken the safety off, rookie.
 • Johnny: Careful, I'm no rookie! I'm a ten year vet.
 • Snake: How the hell did you ever survive ten years?
156.png

Jakákoli vaše Metal Gear tvorba se může objevit na Metal Gear Store. Stačí napsat na admin@metalgearsolid.cz

Stroje

Gekko

Gekko v překladu znamená "měsíční svit". Jde o malý biomechanický Metal Gear s umělou inteligencí vyvinutý společností ArmsTech. Jeho vrchní část je mechanická - obsahuje všemožné sensory a jakési chapadlo, kterým může držet a scanovat předměty nebo i útočit. V jeho horní části je řídící centrum. Nohy Gekko jsou biologické, koluje v nich umělá krev. Mají ohromnou sílu, díky nim mohou Gekko skákat do obrovských výšek, nemluvě o rychlém pohybu. Gekko má i střelné zbraně. Když vyčistí nějakou oblast od nepřátel, tak si "uprdnou" zelený plyn, který dává ostatním Gekko vědet, že je oblast čistá. Do nepřátelského teritoria je vojáci vozí v nákladních autech. Nejzranitelnějšími místy jsou krk a nohy, které se ale dokáží okamžitě zregenerovat.Dwarf Gekko / Scarab

Gekko se skvěle hodí do venkovního prostředí, ale kvůli jejich velikosti a váze mu dělají problémy akce uvnitř budov a ve stísněných prostorech. Proto přišel ArmsTech s jednoduhým řešením tohoto problému, kterým je Dwarf Gekko. Toho nikdy nepotkáte samotného, vždy se pohybují ve skupinkách. Fungují jako strážní roboti nebo sondy, dokonce začali nahrazovat strážné kamery, protože jsou oproti nim mobilní. Útočí laserem a po jejich zneškodnění vybuchují. Jelikož mezi sebou Dwarf Gekkos komunikují, je velice nebezpečné komukoli z nich odhalit svoji pozici, protože by svolal ostatní.Slider

Tyto stroje jsou útočným robotem stejně jako Gekkos až na to, že se mohou pohybovat ve vzduchu. Útočí raketami nebo prudkým nárazem do svého nepřítele. Slider má k sobě připevněný i Raging Raven z jednotky Beauty and the Beast. V jejím doprovodu většinou potkáte několik dalších Sliderů, které Raging Raven používá hlavně jako průzkumné jednotky. Slider je totiž vybaven několika senzory, které dokáží vysílat získané informace o situaci na bojišti v reálném čase.Metal Gear Mk.

Metal Gear Mark II, později Mark III, je napodobenina malého Metal Gearu, který se poprvé objevil ve hře Snatcher. Sestrojil ho Otacon společně se Sunny. Tento malý robůtek následuje Snaka při jeho misi a zprostředkovává komunikaci přes Codec, stejně jako řeší obchodní záležitosti s Drebinem. Když Metal Gear Snaka doprovází, tak je neviditelný a je manuálně ovládán Otaconem. Snake se ale může řízení Metal Gearu chopit sám, a tak bezpečně s aktivovanou neviditelností prozkoumat oblast či útočit na nepřátele elektrickým šokem pomocí chapadýlka. Chcete-li vidět Metal Gear Mark II v plné kráse, podívejte se na tento render.

Codec
Metal Gear slouží také jako Codec, který funguje podobně jako videofon. Člověk vidí obraz osoby, se kterou komunikuje, v reálném čase. Tento obraz není renderovaný, ale kompletně 3D. Rozhovory přes Codec můžete rychle přetočit až na konec, pomalu si je přetočit do určitého místa a následně zbytek rozhovoru začít poslouchat nebo můžete celý rozhovor vypnout. Obrázky Codecu:

  Solid Eye System

Solid Eye je další Snakova pomůcka vytvořená Otaconem. Po zapnutí se mu před okem zobrazí zanalyzované prostředí, ve kterém se právě nachází. Díky tomu má hráč na obrazovce označené veškeré vybavení a zbraně ležící na zemi, informace o stavu vojáků, ke které skupině patří, jejich psychický stav apod. Jeho součástí je radar, který detekuje jakékoli změny v okolním prostředí, ať je to pohyb nebo zvuk. Solid Eye má 3 mody - Normal, Scope neboli dalekohled a ENVG, což je tepelné vidění, pomocí kterého je mnohem jednodušší lokalizovat nepřátele. Raidenův exoskeleton má dokonce dvojitý Solid Eye System, který zakrývá obě jeho oči. Solid Eye taktéž používají členky Beauty and the Beast Corps.


Anketa

Jste spokojeni s délkou MGS: Ground Zeroes?

Celkem 27019 hlasů | Staré ankety


Přispějte prosím na webhosting!


Informace a další formy podpory


Přidejte si nás na Facebooku

Hideout na Facebooku
Design by Fineway Studios | HTML & CSS by RaĎim | PHP by snakeeater
Copyright 2004-2007 Metal Gear Hideout