Metal Gear Hideout

 6.12.2023


Informace

  • Počet článků: 41
  • Celkem přečtení: 65802

Události, reportáže, teorie, zajímavosti - to vše najdete v sekci Články. Máte-li zájem podílet se na psaní článků, pošlete nám e-mail, prosím.


Mějte na vědomí, že můžete jakýmkoli způsobem pomoci tomuto webu a obohatit tak Metal Gear komunitu.

In the Darkness of Shadow Moses

Počet přečtení: 1940
Kategorie: Češtiny [ seznam kategorií ]

Redaktor (rivon)

Nastasha Romanenko se po lživém vyjádření vlády USA o událostech na Shadow Moses rozhodla seznámit širokou veřejnost s tím, co se tam skutečně stalo. Napsala knihu "In the Darkness of Shadow Moses: Nezveřejněná pravda", ve které popisuje příběh Solida Snaka, který zachránil svět před jadernou katastrofou. Tato kniha byla vládou ihned označena za kontroverzní a za plnou nesmyslů. V tomto článku najdete kompletní překlad její knihy. V článku budou pravidělně přibývat nové přeložené části. Recenzi knihy si můžete přečíst zde.

"In the Darkness of Shadow Moses: Nezveřejněná pravda"


Autor: Nastasha Romanenko

"Tuto knihu věnuji obětem ze Shadow Moses a též všem, kdo trpěli tyranií jaderných zbraní -- a Richardu Amesovi."


PROLOG
Ostrov Shadow Moses: XXZXX' severně , XXZXX' západně

Dokonce i místní rybáři se odvážili jen vyjímečně na tento okrajový ostrov. Nicméně incident všech incidentů se odehrál právě na tomto odlehlém ostrově, na jednom ze severních ostrovů Aljašského souostroví FOX. Určitý počet ověřených faktů podkopává popření celé této aféry vládou Spojených států. Mezi těmito fakty nechybí náhlé objevení se atomové ponorky třídy Ohio USS Discovery poblíž Shadow Moses, daleko od své naplánované pozice, dále také oficiální záznam, který ukazuje, že skupinka šesti plně vyzbrojených letadel F-117 Nighthawk vzlétla z Galenské vzdušné základny směrem na Aljašku o necelých šestnáct hodin později. Mezi dalšími eventuelně souvisejícími fakty je také E-3C AWACS, jež byl náhle přemístěn do Aljašské oblasti a na palubě měl tehdejšího poradce národní bezpečnosti Jima Housemana jako VIP.

Co přesně se stalo na Shadow Moses? Nebyla nouze o zvěsti ohledně těchto neobvyklých vojenských aktivit: ozbrojená invaze, pokus o převrat provedený armádní skupinou a další teorie si proklestily cestu na veřejnost. Můžu s jistotou říci, že žádný z nich nebyl blízko pravdě.

Co se ve skutečnosti odehrálo byl největší teroristický incident v moderní historii. Byl to čin politického násilí o velikosti, kterou svět ještě neviděl, úder, který pohrozil sesláním Damoklesova meče nukleární vřavy volným pádem. Útok se zařadil mezi spousty takzvaných 'Černých projektů', které americká vláda držela v tajnosti, daleko z dohledu veřejnosti.V rukou držím dva optické disky.
Jeden obsahuje kompletní záznam událostí, které se odehrály na ostrově Shadow Moses v ten osudný den: převzetí zařízení na likvidaci nukleárních zbraní ozbrojenou skupinou.
Další klíčové body tohoto neuvěřitelného záznamu jsou:

- Identifikace pachatelů jako vlastní vládní geneticky vylepšené komando nové generace a utajený tým zvláštních sil, FOXHOUND, s dlouhou temnou historií tajných zásahů
- Existence Metal Gearu REXe, dvounohého tanku, schopného vystřelit nukleární zbraně odkudkoli kamkoliv na zemi, jehož vývoj byl jeden z nejutajovanějších projektů všech dob
- Odhalení obrovské vládní konspirace
- Aktivity bývalého agenta FOXHOUNDu, který bez pomoci uchopil tuto skličující situaci a odvrátil krizi, muže, který je známý pouze pod svým kódovým jménem: Solid Snake

Druhý disk ukrývá detaily projektu FOXDIE a masivního zamaskování, které naplánovala a spustila vláda Spojených států, aby se na světlo veřejnosti nedostal tento zločin. Ve vládě USA existují síly, které se snaží udržovat silnou vojenskou strukturu vytvořenou v minulém století, a nebudou váhat oživit teror jaderných zbraní za účelem dosažení tohoto cíle.


Můj záměr je odhalit jejich aktivity a souhrn celé aféry Shadow Moses, skrze tuto knihu. Jedině pak můžeme doufat v osvobození budoucích generací od tohoto břemene - závod nukleárních zbraní 20.století.


1.Část

Vystrčila jsem hlavu z hromady dokumentů, když zazvonil zvonek. Na monitoru předemnou svítila z poloviny dokončená zpráva o obnovení vývoje atomových zbraní v určitém státě na Středním východě.

UNSCOM (united Nations Special Commission - Zvláštní komise OSN) oficiálně požádal o průzkum zbraňovými inspektory OSN a byl odmítnut; napětí v Zálivu bylo opět vysoko. Jako vojenská analytička, jejíž specializací jsou nukleární zbraně, jsem byla podle smlouvy výzkumného týmu nucena vypracovat studii situace. Studie byla očekávána přespříští den a přerušení jednoznačně nebyla vítána.

Uhasila jsem svou cigaretu v popelníku a odešla stranou od studie. Všichni návštěvníci mého domu jsou ověřeni přes bezpečnostní kameru a poté puštěni dovnitř skrze masivní bránu. Celá nemovitost je obehnána vysokou zdí. Může se to zdát jako přehnanost pro plážovou komunitu, ale ve větším Los Angeles je bezpečnost nutná, ikdyby jen kvůli turistům oblečeným v plavkách. Nicméně nikdo nebyl viděn u brány. Buď to byl žert nebo se kamera porouchala.

Neochotna prozkoumávat, ikdyž jsem se cítila neklidně, jsem se vrátila ke studii a sedla si zpět k počítači, abych mohla pokračovat v práci. Ihned potom někdo za mnou promluvil: "Vždycky si byla trochu neopatrná." Otočením jsem převrhla židli. U vchodu do místnosti stál muž, hrbící se v dobře ušitém obleku.

"Richarde!"
Podíval se mi do očí a zašklebil se. Ignorujíce moje překvapení vešel do místnosti, přitom zíral na kupu knih a papírů.

"A stále tak neorganizovaná jako vždycky." pokrčil rameny, čímž spustil vlnu vzpomínek, oživených rozhořčením.

Richard Ames a já jsme kdysi byli manželé. Oba jsme byli mladí a pracovali jsme pro DIA (Defense Intelligence Agency - Obranná zpravodajská agentura). Strávili jsme velkou část našeho krátkého manželství nesouhlasem s prakticky každou věcí, a jakmile jsem došla k názoru, že náš svazek byl chyba, tak zmizel z mého života. O chvíli později jsem od jeho právníka dostala papíry k rozvodu. V nabídce byly zahrnuty i štědré alimenty, které jsem odmítla. Nejen, že jsem myšlenku být mu dlužná označila za nesnesitelnou, ale také jsem chtěla dokázat, že on nebyl jediný, kdo mohl odejít bez vysvětlení. Rozvod byl dokončen, aniž bysme se někdy setkali z očí do očí, a byli z nás legálně zase cizinci. V následných pěti letech jsem odešla z DIA a stala se analytičkou na volné noze. Richarda sem neviděla ani sem neslyšela nic o jeho pobytu.

"Jak si se sem dostal?" zeptala jsem se. Nakonec, pokus o přelezení stěny nebo násilné otevření dvěří by okamžitě spustil bezpečnostní systém. Richard ale nevypadal rozcuchaný.
"Pokud budeš používat tak slabý zámek jako tenhle, tak na tom moc záležet nebude. Doporučil bych ti profesionálnější bezpečnostní sestavu."
"Říká ti něco termín 'vloupání', Richarde?"
"Víš přece, že zákon není moje pole působnosti." odpověděl hbitě a přes moje rameno se zakoukal na zprávu na monitoru.

"Rozdělovač radioizotopních projektilů... možnost produkce uranu-235 pro vysokorychlostní plynovou centrifugu... To musí být o tom vývoji atomovek na Středním východě. Vypadá to, že tvoje kariéra je na tom dobře. To je skvělé."
Odstrčila sem Richarda na stranu a rozhodně jsem se ho zeptala: "Co chceš?"
Ustoupil o krok zpět a podíval se na mě s trochu uličnickým úsměvem: "Co, ty se bojíš, že sem se vrátil zpátky, abych nám dal druhou šanci?"
Chvíli otálel, aby si vychutnal moji reakci. Pak, zničehonic formálně pokračoval: "Je to oficiální žádost z DIA."

Na stůl položil složku. "Žádám o tvou kooperaci jako členky NEST."
NEST znamená Nuclear Emergency Search Team (Prohledávací tým při nukleární pohotovosti), skupina, která operuje v Oddělení energetické bilance. Byla založena v roce 1974, aby dodávala technologickou podporu FBI v oblastech zpravodajství, vyšetřování, zajištění oblasti, omezení škod a zdravotnické podpory při incidentech zahrnujících kriminální hrozby použití nukleárních zbraní. Můžete to nazývat skupinou expertů na nukleární terorismus, pokud chcete. NEST se skládá z nezávisle najmutých vědců z federálně placených výzkumných pracovišť jako je Los Alamos a Lawrence Livermore, a vojenští specialisté ze skupin nakládajících s atomovými zbraněmi. Já sem z jedné z těch druhých skupin.

Richard otevíral tu složku: "Předpokládám, že si slyšela o ostrově Shadow Moses."
Souhlasně jsem přikývla. Vskutku jsem slyšela o tomto odlehlém místě, o severním ostrově z Aljašského souostroví FOX. Ikdyž to stěží věděla veřejnost, tak tento ostrov byl domovem zařízení na likvidaci jaderných zbraní.

V souladu s informacemi START2 (Strategic Arms Reduction Treaty - Dohoda o snížení počtu taktických zbraní), celkový počet taktických jaderných hlavic vlastněných USA a Ruskem byl snížen na hodnotu někde mezi 3000 a 3500 v pozdních desetiletích dvacátého století. Výsledkem toho byla ohromná spousta válečných hlavic určených k likvidaci, jenže přitom už v té době byl nedostatek místa pro uložení radioaktivních materiálů. Hlavice musely někde být uschovány předtím než mohly být rozebrány a jejich radioaktivní části vyextrahovány pro dlouhodobé uložení. Zařízení na Shadow Moses byla odpověď. Byl to výtvor sil pro šíření nukleárních zbraní, politické inženýrství, které dává přednost zdržení řešení raději než vytvořením řešení, a také skrytý vojenský program pro uchování staré nukleární zásoby.

Richard vyndal ze složky několik fotografií a podal mi je. Všechny vypadaly jako satelitní snímky zařízení pro likvidaci jaderných zbraní na Shadow Moses, nejspíše byly získány od NRO (National Reconnaissance Office - Národní průzkumná kancelář - agentura, která ovládá všechny průzkumné satelity USA). Kolem budov bylo vícero postav.

Richard prolomil ticho: "Likvidačního zařízení se zmocnili teroristi."
Na zprávy jsem se podívala zostra, ale jeho další slova mě nechala beze slov: "Vůdci teroristů jsou členové FOXHOUNDu."

"Neobyčejný" tým nejlepších vojáků, jáké může armáda nabídnout, vyzbrojený nejmodernější technologií. To byl FOXHOUND. Nejlepší z nejlepších, veřejnosti uplně neznámí, zdánlivě sloužili. Jejich funkcí bylo zasáhnout do druhu ne moc intezivních konfliktů, do kterých USA nemohlo oficiálně zasahovat. Byly to stínoví vojáci četných regionálních sporů a občanských válek, tvarujíce historii sabotáží, výběrovými atentáty a dalšími utajenými činy války.

Richard toho chtěl říct mnohem víc: "Není to jen FOXHOUND, kdo je v tom zapleten. FOXHOUND prováděl cvičení společně se žvláštními silami nové generace, a oni jsou součástí únosu taky."

Tato jednotka zvláštních sil je proti-teroristický tým vytvořený proto, aby potlačoval činy politického násilí, včetně zbraní masové destrukce jako třeba jaderné, biologické a chemické zbraně. Jejich strategie boje je odvozena od těch, které používala Force 21, a většina rekrutů má za sebou žoldáckou historii. Vojáci jsou intenzívně trénováni ve VR (Virtuální Realita) prostředí, a jejich bojové schopnosti pravděpodobně předčí schopnosti členů Delta Force nebo Night Stalkers. Zatímco vláda toto obvinění popírá, tak existují neustálé pověsti, že členové té jednotky byly geneticky vylepšeni pro zvýšení taktické výhody.

FOXHOUND a speciální jednotky nové generace. Byla to bezpochyby nejzkušenější skupina bojujících mužů vytvořená USA, která navíc unesla nukleární výzbroj. Richard měl víc špatných zpráv: "Jsou tam i civilní rukojmí. Dva z nich jsou šéf DARPA, Donald Anderson, a Kenneth Baker, prezident ArmsTech, Inc."

The Defense Advanced Research Projects Agency je větev Ministerstva Obrany Spojených států, pověřená plánováním a vedením vývoje nových zbraňových technologií; ArmsTech je jeden z tří největších dodavatelů obranných technologií v zemi. Nebyla to žádná náhoda, že se hlavy těchto dvou organizací sešli v továrně pro odstraňování jaderných zbraní. Řekla jsem to přímo: "Něco se tam dělo v té 'odstavné' továrně, říkám to správně? Nech mě hádat -- demonstrace nové zbraně."

"Jak to mám vědět?"
Cokoliv Richard věděl, nechtěl to říct, ale jeho vyhýbavost jedině utvrdila moje podezření. Ať se tam dělo cokoliv, tak to nebyl obyčejný teroristický incident. S touto myšlenkou v hlavě, jsem se posunula k dalšímu bodu: "Jaké mají požadavky?"
"Chtějí tělo. Ale ne jen tak ledajaké -- chtějí tělo zakladatele FOXHOUNDu, Big Bosse. Legendárního vojáka, nejlepšího vojáka 20.století."
"Jeho tělo? Proč by něco takového chtěli?"
"Nemám ponětí, ale pokud ho nebudou mít do 24 hodin, tak spustí nukleární útok."
Richard se chladně kouknul na své hodinky: "Takže máme přibližně 19 hodin."
"Nevypadáš moc utrápeně."
"DOD (Department of Defence - Ministerstvo Obrany) už na tom pracuje."

Přesně jak jsem předpokládala. Richard má plán vždycky připraven, předtím než někomu něco řekne. Všechno co žádá od ostatních je souhlas, potom co vyloží fakta.

"Shadow Moses je kompletně obklíčeno. Museli jsem vyloučit celý útočný tým, místo toho tam posíláme jediného agenta, aby osvobodil rukojmí a zabránil jadernému útoku."
"Nemožné."
"Možné -- pro Solida Snaka."

Solid Snake...! bývalý člen FOXHOUNDu, legenda mezi žoldáky proto, že sám bez pomoci zažehnal krizi ohledně pevností Outer Heaven a Zanzibar Land. Ano, se Solidem Snakem v rukávu tu byla možnost úspěchu. Ale stejně...

"USS Discovery, jaderná ponorka třídy Ohio, je na místě se Solidem Snakem na palubě."
Takže plán už běžěl. Upřeně jsem se Richardovi zadívala do očí: "A co s tím vším mám já co dočinění?"
Zašklebil se: "Snake může být legenda, ale ví kulový o nukleárních zbraních. Což je to, proč tě žádám být součástí jeho podpory. Připravíme to v nulovém čase."
Na pokyn dva muži do pracovny přinesli velký kus hardwaru, patrně komunikační vybavení. Richard koukl na objemný náklad: "Byl bych rád, kdybys byla Snakovi přístupná pro konzultaci přes satelit."

Jakmile bylo vybavení na místě, tak nějaký technik začal to zařízení nastavovat. Na dvorku jsem viděla další skupinku mužů vztyčovat satelitní parabolu. Všichni byli v civilním oblečení, až na pár, kteří měli padnoucí bundu, která je označovala jako ozbrojený armádní personál. Odmítnutí nebylo zřejmě možné.

Jedna věc mi však stále vrtala hlavou. NEST má malý vyšetřovací tým, SRT, stále na příjmu za všech podmínek pro okamžitou odezvu. Tento tým byl umístěn u Las Vegas na letecké základně Nellis v Nevadě. Oni by měli být jasná volba pro tuto úlohu. A když ne SRT, tak DIA mělo také určitý počet kvalifikovaných specialistů na jaderné zbraně.

Richard začal směrovat jeho muže , kam mají dát vybavení, ale já ho přerušila: "Proč já?"
Otočil se a bez přemýšlení odpověděl: "Potřebuju lidi, kteým můžu věřit. V sázce je příliš mnoho."
Byla to lež. Richard Ames, kterého jsem znala, nevěřil nikomu. Ale bylo jasné, že ať byl důvod jakýkoliv, tak mi ho neplánoval říct.
"Je dobře, že jsem tu byla, ale co bys udělal, kdybych tu nebyla?"
"Někde být musíš. Našli bysme tě."
"Jsem si jistá, že ano."
"Takže do toho jdeš s námi?"
Zhluboka jsem se nadechla: "Samozřejmě."

Nejsem ráda něčím pěšákem, zvlášť ne Richardovým, ale nechtěla jsem jen tak stát opodál, zatímco probíhal nukleární terorismus. Jaderný útok si s sebou bere nevyčíslitelný počet životů, všechny rychleji než mrknutím oka. Dospělé i děti, ženy i muže, zabíjí všechno. Pokud jsem mohla udělat něco, abych zabránila zmačknutí jaderného tlačítka, tak jsem to musela udělat.
"Takže všechno je připraveno" řekl Richard a bouchnul si pěstí do druhé dlaně.Anketa

Co říkáte na Metal Gear Rising?

Celkem 6213 hlasů | Staré ankety


Přispějte prosím na webhosting!


Informace a další formy podpory


Přidejte si nás na Facebooku

Hideout na Facebooku
Design by Fineway Studios | HTML & CSS by RaĎim | PHP by snakeeater
Copyright 2004-2007 Metal Gear Hideout