Metal Gear Hideout

 24.6.2024


Herní menu


Informace

 • Premiéra:8.6.2010 na PSP
 • Výrobce: Kojima Productions
 • Vydavatel: Konami
 • Platforma: Exkluzivně PSP
 • Typ hry: Stealth Action
 • Počet hráčů: 1-6
 • Online: Adhoc
 • Jazykové mutace: JP, EN
 • Věková kategorie: 17+
 • Oficiální web: klikni zde
 • Piece Walker web: klikni zde

MGS: Peace Walker

Data vydání

 • Japonsko(PSP) - 29.4.2010
 • Amerika(PSP) - 8.6.2010
 • Evropa(PSP) - 17.6.2010

Hlášky

 • They believed they were creating a paradise...
225.png

Jakákoli vaše Metal Gear tvorba se může objevit na Metal Gear Store. Stačí napsat na admin@metalgearsolid.cz

Mother Base

Vůbec poprvé v Metal Gear sérii vlastníme skutečnou základnu se vším všudy. Jak ji správně řídit, co dělat, abysme dosáhli nejlepších výzkumů a kam přiřazovat nově nabrané jednotky? To se dočtete na následujících řádcích.


Staff

Staff je nejdůležitější položkou v základně. Slouží k přiřazování jednotek naverbovaných fulltonem, zachráněných vězňů či dobrovolně přidaných do různých oddělení. Každý voják má ve sloupcovém nebo známkovém zobrazení vyznačeny své skilly v jednotlivých oborech. Takže když má například nováček skill nejvyšší u zdravotního centra, přiřaďte ho tam. Postupem času se Vám také může stát, že je oddělení zaplněné, a tak nastává vhodná chvíle pro propouštění. Samozřejmě se propouští ti nejhorší z daného odvětví. Překročíte-li tedy maximální kapacitu odvětví, najeďte na něj, sjeďte až k posledním, nejhorším členům a jednoduše je propusťte. Vyjímečnou sekcí je Combat Unit. Jedině tam totiž můžete zvýšit zkušenosti svých jednotek.


Recruit

Velice užitečná položka. Stačí, když máte v dosahu PSP wi-fi přístupový bod a můžete verbovat. Stačí tento přístupový bod "proscanovat" a většinou se najde nějaký tým dobrovolníků, kteří mají zájem přidat se do MSF. Těmto dobrovolníkům je ale třeba dokázat, že nejste žádná křehotinka, a proto musíte projít jakýmsi testem. Dobrovolníci si tak ověří, zda jste hodni jejich služeb. Stačí je v časovém limitu a beze zbraní skolit k zemi a dobrovolníci se k Vám moc rádi přidají. Platí zde pravidlo, že čím větší heroism máte, tím lepší vojáci se hlásí do služby.


Trade

Pokud jste si v personálu zařadili některé členy do "Trade Waiting Room," tak je naleznete právě zde a právě s těmito členy můžete obchodovat s kamarádem. Stačí, když Váš kamarád taky přidá nějaké ty vojáčky do Trade Waiting Room a můžete začít vyměňovat. Aby se obchod uskutečnil, musí být obě strany na přiměřeně stejné úrovni. Obchodování je tedy dobré, když jeden z hráčů má vyspělý R&D Team, ale nemá téměř nic u Intel Teamu a druhý hráč to má přesně naopak. Tito dva hráči si tedy mohou díky Trade povyměňovat členy týmů tak, aby se alespoň trošičku vyrovnali.


R&D (Research and Development)

Toužíte po lepších zbraních a účinnějších medikamentech? Tak rozhodně nepřehlédněte tuto položku. Právě zde můžete vylepšovat to, co už máte a hlavně vyvíjet nové kousky. Stačí k tomu získat potřebnou dokumentaci a dosáhnout potřebného levelu požadovaných oddělení v položce Staff. Dokumentace můžete získat dokončením mise a některé vzácnější musíte nalézt během misí. Najdete je tak, že během mise naleznete předmět "Secret Doc" a po dokončení mise na tom výzkumný tým bude moci začít pracovat.


Outer Ops

Říkáte-li si, k čemu nabíráte všechny mechy (tanky, vrtulníky a obrněné vozy) a vojáky z Combat Unit (viz níže), tak Outer Ops je odpovědí. Outer Ops jsou zahraniční mise, na které posíláte své jednotky a za odměnu získáváte užitečné předměty, zbraně a později i dobrovolníky do svých řad. Obtížnosti jsou vyznačeny známkami od nejsnažších C až po nejnáročnější S+. Pro porovnání sil jsou navíc v pozadí dva kruhy a čím větší kruh, tím silnější je jednotka. Červený kruh je Váš a žlutý nepřítele. Do bojových týmů A - H můžete přiřadit až osm vojáků/mechů. Po dokončení ZEKA navíc můžete na Outer Ops poslat i jeho.


Delivery

Delivery slouží k posílání a přijímání balíčků s předměty, zbraněmi nebo náboji mezi dvěma hráči. V položce "CREATE NEW GIFT" vyberete všechno, co si přejete odeslat kamarádovi, a pak balíček jednoduše odešlete. Ten se následně přesune do sekce "OUTBOX", ze které ho můžete také odebrat. Pokud jste v dostatečném dosahu druhého PSP, tak by měl Váš kamarád vidět v položce "INBOX" to, co Vy vidíte v "OUTBOXu" a odsud si to může zároveň převzít.


Database

Databáze obsahuje tři položky a jde vesměs o různé přehledy a statistiky. Začněme od "MOTHER BASE DATA." Zde máte přehled, jak je Vaše základna dostavena, můžete vidět úroveň jednotlivých oddělení, jaké zbraně a předměty Vám přináší výzkumný tým, přehled podpory v misi (myšleno jako Support Strike a Support Marker), stav Vašich ukořistěných mechů a počet součástí, které můžete použít pro ZEKA.

"PLAYER DATA" obsahuje další tři podsložky. "Profile" shrnuje informace o Vás, jak jste během hry hráli a kolik jste čeho udělali, dále zde najdete přehled z Versus modu a hlavně ranky. "Comrades" je seznam Vašich kamarádů, se kterými jste kdy hráli a číslo u jejich jména značí úroveň přátelství. Ta se zvyšuje tím, když hrajete společně. Přátele můžete samozřejmě i ze seznamu odebírat. No a "Heroes" opět shrnuje všechny Vaše přátele, ale tentokrát i včetně Vás a namísto úrovně přátelství tu najdete úroveň hrdinství (=heroism). Můžete tak porovnat, kdo je nejlepší hráč.

Poslední položkou v databázi je "LOG" a tady najdete posledních 50 událostí na základně od dokončených výzkumů po připojení nového člena.Anketa

Co říkáte na Metal Gear Rising?

Celkem 9348 hlasů | Staré ankety


Přispějte prosím na webhosting!


Informace a další formy podpory


Přidejte si nás na Facebooku

Hideout na Facebooku
Design by Fineway Studios | HTML & CSS by RaĎim | PHP by snakeeater
Copyright 2004-2007 Metal Gear Hideout